سلام و عرض ادب
ببخشید ممکنه پرسش من یه مقدار طولانی بشه چون خیلی دلم پره و حال روحیم خرابه
من حسین 26رساله لیسانس نرم افزار. و شاغل در یکی از دستگاه های نظامی(بصورت شرکتی) و بزرگ شده در خانواده ای مذهبی (معمولی) و زندگی در سطح طبقه متوسط و پدرمم هم نظامیه و زندگی خوبی داریم.متوسط جامعه.
من یکسال و اندی پیش از طریق یکی از شبکه های اجتماعی با دختری آشنا شدم و وقتی ازش خواستم خودشو معرفی کنه مشخصاتی رو داد که که بعد از گذشت حدود یکسال و نیم هضمش برام سخته.
دختری 21 ساله دانشجوی دندانپزشکی.و تک فرزند و مادر فوق تخصص زنان و پدر برج ساز و وارد کننده
در اوایل که باهاش صحبت میکردم علائم سادگی و خامی در رابطه با پسر کاملا مشهود بود که با کسی ارتباط نداشته ولی برای من هضمش خیلی سنگین بود و هنوزم هست مگه میشه یه دختر تک و تنها با وضع مالی عالی و تو منطقه شمال تهران نشین با پسری در ارتباط نبوده باشه و اینقدر ساده رفتار کنه و یا پسری از طریق نت آشنا شه اونم بچه شهرستان و بعد مدتی بهم ابراز علاقه کنن و دختر هم استقبال کنه!!!
این رفتار برای من تا جایی غیر قابل هضم بود که ازش مدرک میخواستم که بهم ثابت کنه که آیا واقعا همون چیزی که میگه هست یا نه.بارها عکس میگرفت از خونشون از استخر خونشون و اتاق خودش و ….. ولی من هیچ وقت باور نکردم و مدام بهش مشکوک بودم تا جایی که سر همین مساله شکاکی رابطمون همیشه شکر آب بود و دعوا داشتیم.
دختره از نظر ادب و تربیت خانوادگی بسیار با شخصیت و مودبه طوری که تا الان که بارها باهم دعوا کردیم من بهش حرفای زیادی زدم ولی اون تا الان کلامی حرف بد بهم نزده.و گفته چون ازم بزرگتری من زبونم بسته ست و همین رفتارش منو شیفته خودش کرده ( البته اگر دروغم نگم وضعیت مالیشونم اگه دروغ نگفته باشه برام خیلی مهم بود و هنوزم هست)
و مورد بعدی دختره بسیار بسیار حساسه طوری که تا حرفی میزنم بهش برمیخوره و قهر میکنه طوری ک باید بارها التماسش کنم و عذرخواهی کنم تا بعد ده دوازده رو از دلش دربیاد (مثلا بهم گفت چرا تو تلگرام آنلاینی!!!! سر همین موضوع فقط یک هفته ازش عذرخواهی کردم که بخدا با کسی چت نمیکردم تا راضی شده آشتی کنه)
در صورتی که این مسائل برای من اصلا مهم نیست. (حالا شایدم راست گفته باشه و تک فرزند باشه.الله اعلم)
چند بار از شهرستان اومدم تهران که ببینمش ولی هر بار طفره رفت و نمی اومد و بهونه میاورد و میگفت بهت اطمینان ندارم.میگفت تو وقتی حرمتو منو نگه نمیداری من با چه امیدی بیام سرقرار چون تو عمرم با پسری نبودم و نمیخوام به شوهر آیندم خیانت کنم
این قضیه یکسال و نیم طول کشید و بارها با هم دعوا کر دیم و ماه ها قطع ارتباط کردیم تا اینکه من 7 ماهه اومدم تهران سر کار و دوباره زد به سرم که باهاش آشتی کنم چون هم دختر فوق العاده مودب و با خانواده ایه و همه شرایطی رو که میخوام داره و البته وضع مالیشم ملاکه.بالاخره تونستم چند روز پیش راضیش کنم برگرده و قول دادم که رفتار خشن گذشتمو عوض کنم و درکش کنم و از گل نازکتر بهش نگم .
و بعد از یکسال و نیم امروز تونستم با یه مکافاتی باهاش قرار ملاقات بزارم و ببینمش.
ولی با وجود اینکه دیدمش احساس میکنم یه چیزیو مخفی میکنه و نمیگه چون خودش امروز بعد قرار ملاقات بهم گفت نظرت درباره من چیه گفتم مثبت گفتم ببین اول فکر کن ممکنه گول بخوریاااا.این حرفش منو خیلی اذیت میکنه و به شکم اضافه کرده که نکنه دروغ گفته باشه.
چون حقیقتش نمیتونم ازش مدرکی چیزی بگیرم
فقط اینجا چند نکته برای من جای سواله که اگه جوابمو بدید ممنون میشم چون واقعا حال و روز روحی خوبی ندارم
1- آیا ممکنه یک دختر با اون اون وضع مالی و اون خونه تو شمال تهران و ماشین و اون همه امکانات و این همه خواستگار بیاد با یک پسر از شهرستان اونم از طریق نت دوست شه و ابراز علاقه بهم کنن ؟آیا همچین چیزی ممکنه؟
2- چطور بفهمم دختره هر چی گفته راست گفته و دروغ نگفته چون واقعا تشخیصش سخته(بارها بهش گفتم ادرس شرکت پدر یا مطب مادرتو بگو برم پیششون باهاشون صحبت کنم ولی هربار بهونه آورده که تو وقتی حرمت منو نگه نمیداری من چه آدرسی بهت بدم اول باید ما رابطمون خوب بشه بعد بریم مرحله بعد)؟
3-آیا اگه این دختر همه چیزو راست گفته باشه کاندیدای مناسبی برای انتخاب همسر هست؟ (اون تک فرزند تو ناز و نعمت بزرگ شده و من مثل خیلی از پسرهای جامعه که تازه رفته سر کار و پشتیبانش پدرشه برای ازدواج)
3- شما خودتون چی فکر میکنید با این تفاسیر آیا دختره راست گفته یا دروغ؟
بخدا دوستش دارم آخه اخلاقش خیلی عالیه ولی نمیدونم اگه شرایط خانوادگیشو دروغ گفته باشه باز میتونم خودمو راضی کنم برم سراغش یا نه
از نظر مذهبی من یه مقدار مذهبی هستم و ظاهر خوبیم دارم و دختره همه اینا براش حل شده ست ابراز علاقه میکنه و خانواده خودشونم میگه که حلال و حرام و نماز و روزه رو مقید هستیم
اگه جوابمو بدید ممنون میشم
فقط خواهشا یه جواب خوب و کامل بهم بدید
یا علی
ببخشید طولانی شد