سلام .
با توجه به شیوع ویروس کرونا ، من کنجکاو شدم تا ببینم آیا قرآن در رابطه با این ایام حرفی زده بود یا خیر . در یوتیوب با ویدیویی از رسانه ISATV تحت این عنوان که نشانه ها کرونا در قرآن بهشان اشاره شده بود پیدا کردم و در آن ویدیو با توجه به آیات ، روایات و احادیث درباره قیامت سخن به میان آمده بود .
سوال من خیلی ساده است . از 55 مورد از نشانه های قیامت تا به امروز 45 مورد آن به حقیقت پیوسته است و فقط 10 مورد باقی مانده که از مهمترین هایش ظهور حضرت مهدی (عج) و بازگشت حضرت عیسی (ع) و دجال است .
من وقتی این گونه ویدیوها را می بینم ، یک حسی در من ایجاد می شود که همه چیز در این دنیا وارونه شده و هیچ چیز رو اصول خودش نیست و این را میتوان از نزدیکی به به ایام قیامت و نشانه هایش فهمید و این حس در من باعث میشه که دست به انجام هیچ کاری نزنم . دلیلش ساده است . دلیلش اشبتاه بودن فلسفه انجام آن کار است .
برای مثال بیش از 80% کاری که مردم انجام می دهند (یا حتی درصد بیشتر) حرام است . این بدان معناست که یا آن شغل از بیخ حرام است (مانند تمامی افرادی که برای سایت های پورن کار می کنند یا کسی که قاتل و یا دزد است ) و یا اینکه آن کار حرام نیست و انسان ها آن را با اعمال خود حرام می کنند . (مثلا مشاوری که دعوت به خودارضایی کند و یا نانوایی که از اول صبح نان بپزد اما زیر لب دائما کفر بگوید و یا کارمندانی که از کار خود بزنند) . با توجه به نشانه هایی که در جامعه ما وجود دارد ، می توان به این پی برد که چقدر اون عدد 80% که من گفتم حتی می تواند بیشتر نیز باشد ، درست است .
برای مثال یکی دیگر از نشانه های قیامت ، این است که هیچ آدم عالمی در جهان نیست و جاهلان جای عالمان را می گیرد . باز به اون حسی که اشاره کردم در ابتدای صحبتم ، توجه فرمایید .
خلاصه می خواستم مشاوره بگیرم در این راستا .