سلام و خسته نباشید خدمتتون عرض میکنم.خودم 35 ساله وهمسرم 42 ساله هستن. 8 ساله ازدواج کردیم و دختر 4 ساله دارم. همسری دارم که شخصیتی با ساختار مذهبی دارن . تحصیلاتشون کارشناسی ارشد و یک ورزشکار حرفه ای و نمونه و معلم هستن. خودم دانشجوی کارشناسی هستم. متاسفانه زندگی ما اغلب دچار پریشانی هایی میشه :
1-غالب رفتار همسرم با من تحقیرآمیز همراه با انتقاد های ریز بینانه که هویت و شخصیت من رو با توهین هاشون (مثل زن نیستی -گوسفندی -شعور نداری – مادر نیستی ….)بعنوان یک (زن – مادر و همسر ) هدف قرار میده…
ایشون هر تلاشی رو که برای زندگیمون میکنم نادیده گرفته .اعتماد به نفسم رو به شدت ضعیف کرده و اهداف و شیوه زندگی ام رو آماج تمسخر قرار میدن. اصلا تو هیچ زمینه ای منو باور ندارن
2- مشکل بعدی که طی این هشت سال سعی کردم برطرف کنم بددهنی و عادت به استفاده از الفاظ زشت و رکیک همسرم چه در بیرون از منزل و چه در روابط بین شخصیمون (در حالت صمیمیت ، شوخی یا جدی) تا به الان موفق نشده ام و از اصلاح اون ناامیدم. این شیوه در منزل پدری ایشون هم وجود داره خصوصا پدرشوهرم( پدرسالار).
3- همسرم اغلب اوقات پرخاشگرهستن و با تلنگری عصبی شده و با بی ادبی و توهین پرده های حرمت رو بینمون از بین میبرن.
4- مشکلی هم که دارم اینه که علی رغم گذشته همسرم کلا جذابیتش رو برام از دست داده و کلا دیگه علاقه ای به برقراری رابطه زناشویی با ایشون ندارم. هیچ لذتی از رابطه با ایشون نمی برم و کلا از 98 در صد مردها متنفرشدم.
نتیجه اینکه درحال حاضر به شدت نا امید و عصبی هستم و کنترل اعصابم رو خصوصا با بچه ام خیلی زود از دست میدم و خیلی سریع به مرحله فریاد کشیدن میرسم. حس می کنم زنانگی و جذابیت های زنانه ام طی این پرخاشگری های همسرم و رفتار های متقابل و عصبی گونه ی من از بین رفته و از خودم خیلی فاصله گرفتم.
ایشون خیلی مغرورن .تمایلی به رفتن پیش مشاور هم ندارن یعنی اصلا قبول ندارن .چون منم باید درست بشم تا مشکلاتمون حل بشه! خودم هم بودجه کافی دراختیارم نیست که تنهایی پی مشکلم رو بگیرم.
لطفا شما راهنمایی کنید که من برای بهبود رابطه با همسرم باید چه کنم ؟ چطور میتونم بددهنی و توهین و تحقیر و انتقاد های ریز و درشت همسرم رو از زندگی ام حذف کنم و زندگی بهتری داشته باشم؟
یک دنیا سپاس از حوصله ای که به خرج میدین. انشالله ثواب راهنماییتون ذخیره آخرتتون باشه.